یک مقام مسئول در وزارت نیرو؛

ساخت نیروگاه جدید در مناطق آزاد

http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/2/17/93146_380.jpgمدیرکل دفتر توسعه صادرات و صدور خدمات فنی و مهندسی وزارت نیرو با تاکید بر اینکه باید از توانمندی‌هایی که در حوزه آب و برق وجود دارد، در جهت ارزآوری و اشتغال استفاده شود، تصریح کرد: در حال حاضر ۹۰ درصد صادرات خدمات فنی و مهندسی در حوزه آب و برق بوده و با توجه به این موضوع، دفتر توسعه صادرات و صدور خدمات فنی و مهندسی وزارت نیرو آمادگی دارد کمک‌های لازم را به فدراسیون صادرات انرژی ارائه دهد تا سه شرکت صادراتی قوی در حوزه آب و برق به وجود بیاورد.

نظام المکی با یادآوری ظرفیتی که در آب و برق وجود دارد و سهم بسیار بالای صادرات در حوزه آب و برق  بیان کرد: یکی از این مشکلات در توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی درصنایع برق و انرژی، عملکرد بانک‌ها بوده و در شرایطی که باید سیستم بانکی در خدمت تولید و صنعت و اشتغال باشد، این‌گونه نیست.

وی با بیان اینکه مناطق آزاد دروازه ورود کالا شده‌اند و از پتانسیل‌های موجود در این مناطق استفاده نمی‌شود، تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های بسیار زیاد موجود در مناطق آزاد استفاده شود. به عنوان نمونه در حال حاضر منطقه آزاد اروند این پتانسیل  را دارد که تا ۳ هزار مگاوات نیروگاه در آن احداث شود.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات و صدور خدمات فنی و مهندسی وزارت نیرو با تاکید بر ضرورت ارائه جوایز صادراتی به شرکت‌ها خاطرنشان کرد: شرکت‌های ایرانی به استناد تعهدی که دولت قبل از سال ۸۸ ارائه داده است، قیمت خود را پایین آورده‌اند تا در مناقصات برنده شوند؛ این درحالی است که جوایز صادراتی را به آنها نمی‌دهند و این برخلاف قانون است.

منبع: مهر

مطالب مرتبط:

هر که بامش بیش، برقش بیشتر!

ارزش افزوده با تبدیل گاز به برق و صادرات برق

شگفتی‌های اقتصادی خوزستان؛ فرصت‌ها و چالش‌ها

فناوری «درخت سبز»؛ نوآوری برای تولید انرژی بادی در شهر

مواجهه نهادهای مشوق رانت و فساد با "تولیدمحوری" در اقتصاد کشور

ایران برای فرار از یک فاجعه نیازمند نیروگاه آب‌شیرین‌کن هسته‌ای است + عکس

منبع : تولید ثروت |ساخت نیروگاه‌ جدید درمناطق آزاد
برچسب ها : صادرات ,مهندسی ,آزاد ,خدمات ,وزارت ,حوزه ,توسعه صادرات ,مهندسی وزارت ,وزارت نیرو ,مناطق آزاد ,صدور خدمات ,دفتر توسعه صادرات