نظر تولیت آستان قدس رضوی در باره پروژه‌های «مشهدمال» و «جهان‌مال»

 http://media.qudsonline.ir/larg/1395/03/06/IMG12202705.jpgتولیت آستان قدس رضوی در دیدار با اعضای جامعه اسلامی دانشجویان کشور گفت: در تبیین سیاست‌های کلان تلاش داریم تا اقتصاد مقاومتی را به‌صورت نمونه در آستان قدس رضوی اجرایی کنیم، به‌همین دلیل در برخی از پروژه‌هایی که آستان قدس رضوی در آن‌ها مشارکت داشته، اما با اقتصاد مقاومتی تناسبی نداشته‌اند، تجدید نظر کرده‌ایم.

 پروژه‌هایی همچون «مشهد مال»، «جهان مال» و امثالهم، تنها صرف هزینه برای ساخت واحد‌های تجاری برای برندهای مختلف خارجی است و با تولید ملی، توسعه صنعت کشور و تحقق اقتصاد مقاومتی تناسبی ندارد.

 امروز نگاه آستان قدس رضوی در حوزه اقتصاد، کمک به توسعه کسب و کارهای دانش بنیان مبتنی بر تولید ملی با بهره‌گیری از نیروهای متخصص داخلی بوده و مطالعات برای ایجاد سازوکاری مناسب برای تحقق این هدف نیز آغاز شده است.

قابل ذکر است پروژه عظیم  «مشهدمال» با مشارکت آستان قدس رضوی ، بانک تات (بانک آینده) و گروه هتل‌های اسلامی روتانا  دبی  و به  طراحی مشاور کانادایی در حال ساخت است.

عملیات احداث پروژه مشارکتی مشهد مال با مشارکت بخش خصوصی با سهم الشرکه ۵۱% و همچنین سهم‌الشرکه آستان قدس رضوی به میزان ۴۹%  واقع در زمینی به مساحت عرصه ۷۸۰۰۰ متر مربع با زیربنای حدود620.000 متر مربع نبش چهارراه سجاد(خیام) با کاربری تجاری(مال) و برج دفاتر تجاری و هتل و پارکینگ با تاسیس شرکت ستاره تابناک هشتم توس در ابتدای سال 1391 آغاز گردیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب مرتبط:

پیامدهای منفی نمایش ثروت

روایتی معتبر از اقتصاد مقاومتی

نقش آستان قدس رضوی در تحول صنعت کشاورزی کشور

تسهیل زیارت برای 25 میلیون زائر سالانه بارگاه منور رضوی

بازخوانی شاخص‌های اقتصاد مقاومتی - مردمی کردن اقتصاد

منبع : تولید ثروت |نظر تولیت آستان قدس رضوی درباره پروژه‌های «مشهدمال» و «جهان مال»
برچسب ها : رضوی ,آستان ,اقتصاد ,مقاومتی ,تجاری ,مشارکت ,اقتصاد مقاومتی ,«جهان مال» ,مقاومتی تناسبی ,تولیت آستان ,پروژه‌های «مشهدمال» ,اقتصاد مقاومتی تنا